Hakkımızda

Neden MG Ambalaj ?

img

Ne üretirseniz üretin, piyasaya sunmak için mutlaka ambalaja ihtiyacınız var.

MG Ambalaj, MG Grup çatısı altında, 2012 yılında plastikte 20 yılı aşkın tecrübeyle kurulmuştur. Vizyonumuz müşterilerimizin istekleri doğrultusunda,her türlü yeniliğe açık kaliteli ve dürüst bir hizmet sunmaktır.

Her geçen gün teknolojik olarak kendimizi yenilediğimiz tesislerimizde PS, PP, ABS, PET, PVC, PP/EVOH/PP ve PP/EVOH/PE ve Lamineli Folyolar'ın üretim ve satışını yapmaktayız. İmal ettiğimiz tüm ürünler çevreye ve insan sağlığına zararlı maddeler içermeyen hammaddelerden üretilmektedir.

Gıda sektörü, diğer sektörlerden ayrı olarak ambalajlarında hijyen ,basınca ısıya ,soğuğa, dayanıklılık, farklı nitelikte gaz ve ışık geçirgenliği, strelizasyon ve pastorizasyona uygunluk,yıkanabilirlik, mikrodalga fırınlarda kullanım , sealing ve peeling gibi özellikler aramamaktadır. Bu da kaptaki gaz ve sıvı akışkanlığını kontrol eden özel tasarımlar ve yüksek teknik bilgi gerekmektedir.

Gıda sektöründe et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, hamur ürünleri, şekerleme, meze ,sos, kurutulmuş gıda , şarküteri ,salata ,taze ürünler, sucuk salam, sosis peynir, dondurma ,mantı, yumurta kapları, çok bölmeli yemek ve kahvaltı kapları alanlarında bir çok firma ile çalışıyoruz. Ambalaj tabaklarımız çok bölmeli olduğu gibi tek bölmeli olarakta üretilmektedir

Ambalaj atıkları kesinlikle çöp değildir. Çoğu zaman içtiğimiz bir meyve suyunun, yediğimiz bir gıdanın veya aldığımız yeni bilgisayarımızın ambalajlarını evsel atıklarımızla birlikte aynı kutuya atarız. Oysaki ambalaj atıkları birçok sektörde ikincil hammadde olarak kullanılabilecek değerli malzemelerdir. Bizler ambalajın bu değerinin farkında olmazsak, her gün ellerimizle ülkemizin ve dünyamızın doğal kaynaklarını da yok etmiş oluruz. Günümüzde sınırlı sayıda olan düzenli depolama tesislerinin de evsel atıklarımız ile hızla dolduğu düşünülürse, daha kalıcı bir çözüm arayışı başlaması kaçınılmazdır.